Znaleziono: 612 Ofert w 32 Inwestycjach

Nieruchomości z rynku pierwotnego

Zakup nieruchomości jest często jedną z najważniejszych inwestycji, na jaką się decydujemy. Zazwyczaj wiąże się z zaciągnięciem zobowiązania kredytowego na wiele lat. W związku z tym warto dokładnie przemyśleć ten zakup, aby dokonać satysfakcjonującego wyboru. Do dyspozycji mamy zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny.

Nieruchomości z rynku pierwotnego a z rynku wtórnego

Choć przedmiotem sprzedaży w obu przypadkach jest nieruchomość, rynki te zasadniczo różnią się od siebie. Wbrew powszechnemu przekonaniu, różnica ta nie polega tylko na cenie oferowanych mieszkań. Niemniej jednak, to właśnie na ten parametr większość kupujących bzwraca szczególną uwagę. Tymczasem decydując się na zakup mieszkania, warto nieco szerzej spojrzeć na tę inwestycję i wziąć pod uwagę również inne aspekty. Nie bez znaczenia będą bowiem:
  • lokalizacja nieruchomości;
  • bliskość placówek oświatowych;
  • sklepy, centra handlowe/sportowe;
  • tereny rekreacyjne;
  • bezpieczeństwo danej okolicy.

Czasami warto nawet wziąć pod uwagę nieruchomość nieco droższą, ale np. z większym potencjałem, jeżeli chodzi o możliwość późniejszego wynajmowania w ramach źródła pasywnego dochodu.

Nieruchomości z rynku pierwotnego - na co zwrócić uwagę?

Rynek pierwotny, to mieszkania oraz domy deweloperskie. Słysząc stan deweloperski, wyobrażamy sobie mieszkanie lub dom w surowym stanie, do wykończenia we własnym zakresie. Tymczasem na mocy umowy z deweloperem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszkanie od dewelopera było mieszkaniem pod klucz. Taki standard odbioru nieruchomości deweloperskiej, jest powszechnie spotykany u naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego warto przed wyborem ekipy wykończeniowej zapytać, jak taki koszt kształtowałby się w przypadku skorzystania z oferty dewelopera.
Decydując się za zakup mieszkania na rynku pierwotnym, warto przede wszystkim wybrać wiarygodnego dewelopera. Tu oprócz przeczytania opinii i komentarzy w sieci, powinniśmy także sprawdzić dotychczasowe realizacje wykonawcy interesującej nas inwestycji. Możemy także skontaktować się bezpośrednio z wybranym deweloperem i wyjaśnić nurtujące nas wątpliwości.
Stan prawny takiej nieruchomości nie budzi zazwyczaj zastrzeżeń. Należy pamiętać, że zanim rozpocznie się budowa, deweloper jest zobowiązany dochować szeregu wymogów prawnych, szczególnie uzyskać niezbędne zezwolenia.

Rynek wtórny - na co uważać?

W przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym, mamy zazwyczaj do czynienia z używanym mieszkaniem. Niekiedy mogą być to stosunkowo nowe, kilkuletnie mieszkania. Wówczas to, czy od razu w niej zamieszkały zależy od tego, czy odpowiada nam styl poprzedniego właściciela. W przypadku starszych mieszkań, często konieczny jest chociażby niewielki remont, aby odświeżyć dawno niezamieszkaną nieruchomość. Zdarza się jednak, że konieczny jest gruntowny remont z wymianą wszelkich instalacji włącznie. Z tego względu coraz popularniejsze są obecnie oferty biur nieruchomości, które we własnym zakresie remontują takie mieszkania i sprzedają z zyskiem gotowe do zamieszkania nieruchomości.
Niemniej jednak ważniejsze od aspektów wizualnych, są tutaj kwestie prawne. Należy bezwzględnie sprawdzić zapisy w księgach wieczystych. Dzięki temu będziemy mieli nie tylko pewność, że kupujemy nieruchomość od właściciela, ale także, że jest ona wolną odp obciążeń prawnych. Jednym z takich obciążeń jest powszechnie znana hipoteka.

Nieruchomości z rynku pierwotnego - czy warto skorzystać z pomocy biura?

Bardzo często sądzimy, że korzystanie z pomocy pośredników przy jakimkolwiek zakupie, to strata pieniędzy. Tymczasem w przypadku zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego, taka pomoc może okazać się bardzo opłacalna. Dobry pośrednik nie tylko pomoże nam wybrać najlepszą ofertę, ale także przeprowadzi nas przez wszystkie formalności, związane z zakupem mieszkania od dewelopera.

W czym konkretnie może pomóc pośrednik nieruchomości?

  • Z szeregu dostępnych ofert wybierze te, które najbardziej odpowiadają naszym preferencjom. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na poszukiwaniach.
  • Jeżeli kupujemy nieruchomość w miejscowości, której zupełnie nie znamy, pośrednik może pomóc wybrać odpowiednią dzielnicę w zależności od stylu naszego życia.
  • Pośrednicy współpracują zazwyczaj z doradcami kredytowymi, co pozwoli błyskawicznie zweryfikować, na jaką nieruchomość możemy sobie pozwolić.
  • Dobry pośrednik doradzi także, kiedy wstrzymać się z inwestycją i poczekać na lepszą okazję.

Podsumowując, zakup nieruchomości, zarówno mieszkania, jak i domu deweloperskiego lub z rynku wtórnego, nie powinien być dokonywany pochopnie. Pomoże to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także nerwy. Jeżeli jest to nasza pierwsza inwestycja, warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 5000 2 8888